Medya Takibi

İş ihtiyaçlarınıza yaratıcı çözümler için sürekli çabalıyoruz.

Hizmetlerimiz

Medya Takibi

Medya takibi hizmetlerinin önem kazanmasının ardındaki en temel unsur firmaların ya da bireylerin hedef kitleleri tarafından nasıl algılanacakları üzerinde haklarında çıkan haberlerin önemli bir etkiye sahip olmasıdır. Diğer bir deyişle; medya takibi hizmetleri firmalar için itibar yönetimi süreçlerinin organik bir parçasıdır.

Bir kurumun ya da bir kişinin medyada nasıl lanse edildiği eriştikleri ya da erişmek istedikleri kişilerin gözündeki imajını doğrudan etkiler. Kimi zaman bir haber çıkar; bir marka hedef kitlesinin gözündeki değerini arttırır, kimi zaman bir haber çıkar; marka tüm gücünü yitirir. Bu denli önemli olan medya platformlarında yıllardır, markasını kuvvetlendirmek için çaba harcayan firmalar dahi zaman içerisinde yarattıkları etkiyi kaybedebilirler.

Demet Özler Ajans olarak biz sunduğumuz tüm hizmetlerin birbirini tamamlamasını ve desteklemesini hedefliyoruz. Bu nedenle nasıl ki markaların kurumsal kimliklerini oluşturuyor, dijital pazarlama çalışmalarını üstleniyor ve marka bilinirliklerini yükseltmeyi amaçlıyorsak aynı şekilde itibarlarını koruyabilmek için de hizmetler sunuyoruz. Medya takibi hizmetlerimizle iş ortaklarımız hakkında çıkan tüm haberlerin, bilgilerin ve hatta reklamların takibini yaparak gündemden haberdar olmalarını sağlıyoruz.

Medya Takibi Hizmetlerimiz

Medya takibi hizmetlerimiz kapsamında; gazetelerde, dergilerde, dijital medya platformlarında, radyo ve TV kanallarında iş ortaklarımız hakkında çıkan haberleri ve bilgileri topluyor, kaydediyor, raporlayıp sonuçlarını iş ortaklarımızla paylaşıyoruz.

Tercihten çok zorunluluk hale gelen bu hizmetimizle iş ortaklarımızın iş yükünü hafifletmeyi ve itibar yönetimi süreçlerine destek olmayı hedefliyoruz. Aynı zamanda iş ortaklarımızın pazarlama stratejilerini, yeni pazar arayışlarını ve büyüme planlarını başarıya ulaştırabilecek geri bildirimlerin elde edilmesine de katkı sağlıyoruz.

Medya Takibi Hizmetlerimiz Ne İşe Yarar?

Medya takibi hizmetlerimizdeki kusursuzluk ve hız sayesinde iş ortaklarımızın itibar yönetimi süreçleri için önemli veriler sunarız. Haklarında çıkan itibar destekleyici ya da itibarlarına zarar verme potansiyeli taşıyan haberler karşısında atacakları adımların somut dayanaklarını sunarız.

Hedef kitlelerinin gözünde yıllardır edinmeye çalıştıkları izlenimi kaybetme risklerini minimize eder, haklarında çıkan haberleri hızlı bir şekilde kendilerine ileterek karşı hamlede bulunma şanslarını arttırırız. Kurumsal pazarlama ve tanıtım faaliyetlerine de dayanak oluşturacak kapsamlı raporlarımızla firmaların stratejilerinin doğru kurgulanmasına yardımcı oluruz.